KONST / Litografier / Litografi 3796667
*
nr 379 6667
Pierre Olofsson
(1921-1996), Sverige
Litografi, Pierre Olofsson, 37x29
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 september 2005
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/9 17:49:03
1
950 kr
23/9 19:20:53
2
400 kr
24/9 18:17:22
3
750 kr
24/9 18:18:10
3
1.100 kr
25/9 23:37:20
4
Vinnande bud
26/9 12:25:04
1
1.400 kr
- Konstnär/Designer
Pierre Olofsson
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.
Läs mer om Pierre Olofsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik litografi litografier pierre olofsson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3384 Träsnitt
Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:13
*
Pierre Olofsson
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.
Läs mer om Pierre Olofsson
nr 379 6667
Pierre Olofsson
(1921-1996), Sverige
Litografi, Pierre Olofsson, 37x29
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 1.500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 september 2005 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/9 17:49:03 | 1 | 950 kr |
23/9 19:20:53 | 2 | 400 kr |
24/9 18:17:22 | 3 | 750 kr |
24/9 18:18:10 | 3 | 1.100 kr |
25/9 23:37:20 | 4 | Vinnande bud |
26/9 12:25:04 | 1 | 1.400 kr |
- Konstnär/Designer
Pierre Olofsson
Pierre Olofsson, svensk mÃ¥lare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.Läs mer om Pierre Olofsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik litografi litografier pierre olofsson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3384 Träsnitt
Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:13